Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Walkmaxx Safewalker Нелизгачки чизми

-50%

Неверојатно удобни, топли зимски чизми со изолирана внатрешност и водоотпорна горна облога.

Нелизгачки, дебел, рапав ѓон изработен од лесна гума со внатрешност од акрилни влакна и интегрирани запци - идеални за лизгава замрзната површина.

Практични, лесно прилагодливи лепенки.

Walkmaxx Safewalker Нелизгачки чизми

Редовна цена: 2.990,00 ден.


Специјална цена: 1.495,00 ден.

Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-554
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Неверојатно удобни, топли зимски чизми со изолирана внатрешност и водоотпорна горна облога.

Нелизгачки, дебел, рапав ѓон изработен од лесна гума со внатрешност од акрилни влакна и интегрирани запци - идеални за лизгава замрзната површина.

Практични, лесно прилагодливи лепенки.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Со нелизгачките Вокмакс чизми до безбеден чекор!

Само најдоброто е доволно

Се прашувате како ќе стигнете безбедно до работа, на пазар или на лекар кога надвор температурите се под нулата и сите улици се замрзнати? Се плашите дека може да паднете? А што кога ќе мора да стигнете дома што е можно побрзо? Опуштете се и дозволете им на најновите нелизгачки чизми од Вокмакс да ве заштитат. Тие се неверојатно удобни и секогаш безбедни - дури и на замрзната површина!

Заштита

Овие неверојатно топли чизми се специјално дизајнирани за екстремни временски услови и ви нудат висока заштита од студ. Сепак, интегрираните запци се идеални за безбедно чекорење по лизгави, замрзнати патишта прекриени со снег.

Со само еден потег до дополнителна стабилност

Навистина е многу лесно. Само извадете ги металните запци и чекорете стабилно и безбедно!

Забелешка: Овие чизми немаат заоблен ѓон!

Неколку причини зашто Вокмакс нелизгачките чизми се идеален избор

Лизгањето и паѓањето на мраз е многу болно и често може да направи да се засрамите. Еве како овие нелизгачки чизми ќе ви помогнат тоа веќе никогаш да не се случи:

 • Нивната неверојатно удобна, топла, изолирана внатрешност и водоотпорна надворешна обвивка ви дозволуваат да се ослободите и да чекорите посамоуверено.
 • Запците можат многу лесно да се отворат во услови на мраз и да везаштитат од лизгање.
 • Практичните лепенки ги прават овие чизми навистина удобни.

Подобар и поздрав животен стил со секој чекор

Придобивките од овие нелизгачки чизми од Вокмакс вбројуваат и:

 • Неверојатно топли чизми со изолирана внатрешност и запци кои се вградени во ѓонот на секоја чизма.
 • Нивната прилагодливост значи дека овие чизми се соодветни за секој вид на терен.
 • Едноставно извадете ги металните запци и чекорете безбедно и самоуверено!

 

Дизајнирани за да бидат удобни, безбедни и модерни

Во ѓонот на овие чизми има интегрирани запци кои многу лесно се вадат за дополнителна безбедност кога се движите по мраз. Ѓонот е направен од нелизгачка, дебела, рапава гума која е многу лесна.

Внатрешноста на ѓонот е направена од акрилни влакна; топлата изолирана внатрешност е прилагодена за да се чувствувате удобно.

Горната облога е водоотпорна, додека пак практичните лепенки ги прават овие чизми едноставни за облекување и соблекување. Почувствувајте ги сите придобивки на модерната технологија вметната во функционалниот дизајн, кој идеално се комбинира со речиси секој вид на гардероба.

Достапни во следните величини: 36-42. Овие чизми можете да ги нарачате во црна и беж боја.

*Цена на Нелизгачките чизми за Клуб 5* купувачи - 2.490 ден.

Нелизгачките чизми од Вокмакс се идеални за луѓе од сите возрасти, и во случај на:

 • Одење во продавница кога улиците се замрзнати
 • Одење на работа
 • Прошетки во природа

 

Технички карактеристики
Дополнителни карактеристики со вградени запци против лизгање, излорана внатрешност и водоотпорна горна облога, прилагодливи лепенки
Достапни бои беж, црна
Достапни големини 36-42

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка