Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Walkmaxx Fit Outdoor Женски Обувки за пешачење

Fit Outdoor Женски Обувки за пешачење Walkmaxx
Photos
 • Видеа
 • Слики
Fit Outdoor Женски Обувки за пешачење Walkmaxx Fit Outdoor Женски Обувки за пешачење Walkmaxx Fit Outdoor Женски Обувки за пешачење Walkmaxx Fit Outdoor Женски Обувки за пешачење Walkmaxx Fit Outdoor Женски Обувки за пешачење Walkmaxx Fit Outdoor Женски Обувки за пешачење Walkmaxx Fit Outdoor Женски Обувки за пешачење Walkmaxx Fit Outdoor Женски Обувки за пешачење Walkmaxx Fit Outdoor Женски Обувки за пешачење Walkmaxx Fit Outdoor Женски Обувки за пешачење Walkmaxx Fit Outdoor Женски Обувки за пешачење Walkmaxx Fit Outdoor Женски Обувки за пешачење Walkmaxx
-38%
Walkmaxx Fit Outdoor Женски Обувки за пешачење

SKU: 99-1000068837

Исклучителна функционалност со новите  Walkmaxx Fit Outdoor патики за жени кои ќе ве импресионираат и ќе ви помогнат за кратко време да бидете во форма. Совршени за секојдневни авантури на отворено, тие се дизајнирани да ви понудат безбеден, удобен и стабилен чекор.

Специјална понуда со 1.500 ден. ПОПУСТ!

Редовна цена: 3.990,00 ден.


Специјална цена: 2.490,00 ден.

Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-554
Детали за производот

Уживајте во активниот начин на живот

Walkmaxx Fit Outdoor патиките за жени ќе ви помогнат за кратко време да бидете во форма. Совршени за авантури на отворено, тие се дизајнирани за вие да можете да чекорите мирно и безбедно.

 • Благодарение на познатиот заолен ѓон, тежината и притисокот од стапалата се рамномерно распределени, а со тоа се подобрува поставеноста на телото.
 • Средниот ѓон нуди подобра апсорпција на шокови, додека слојот кој е отпорен на вода ќе ги чува вашите стапала секогаш суви.
 • Нелизгачкото дно нуди помирни чекори на влажни површини.
 • Засилен преден дел кој ќе ги заштити вашите прсти и ќе спречи појава на плускавци.

Намален притисок во зглобовите за поздрави стапала

Walkmaxx обувките го намалуваат притисокот на стапалата. Рамномерно ја распределуваат телесната тежина, го намалуваат целосниот притисок и вие имате чувство дека чекорите боси.

Бидејќи деловите од стапалата кои чувствуваат најмногу притисок се поврзани со различни проблеми, Вокмакс ќе го намалат притисокот, а тоа е најважно за да имате здрави стапала.

Вокмакс обувките се функционални и за разлика од другите чевли тие ги активираат мускулите и вие вежбате додека ги носите. Тие исто така ја подобруваат циркулацијата на крвта.

Голем притисок

Класичен рамен ѓон

Мал притисок

Walkmaxx заоблен ѓон

Како функционира заоблениот ѓон

Заоблениот ѓон на Фит патиките рамномерно ја распределува тежината на вашето тело и го намалува притисокот во колената, петите и долниот дел од грбот и на тој начин ве ослободува од болките, а вие ќе чекорите правилно. Го поддржува правилното виткање на стапалото, спречува појава на деформитети и вие имате чувство дека чекорите боси.

 • 1 Ја намалува болката во половината
 • 2 Ги тонира мускулите
 • 3 Го намалува притисокот во колената
 • 4 Ги намалува болките во нозете
 • 5 Ја спречува појавата на потечени стапала.
1 2 3 4 5

Удобноста на Walkmaxx обувките

Walkmaxx Fit Outdoor Boots за жени се удобни, па затоа ќе се чувствувате дека одите боси на мека подлога како трева или песок.

Горниот дел има лесна мрежа која овозможува циркулација на воздух и на вашите стапала секогаш ќе им биде свежо и пријатно.

Почувствувајте ја разликата, видете ги резултатите!

Главни придобивки на Walkmaxx Fit Outdoor

 • Рамномерно распределената телесна тежина ќе ја подобри поставеноста на телото и ќе го намали притисокот во зглобовите.

  Природниот начин на чекорење обезбедува рамномерна распределеност на телесната тежина со секој чекор - нема притисок во грбот и зглобовите и со тоа се спречува секоја болка што може да се појави како резултат на пешачење.

  Дополнително правилната флексија на стаплото значи дека колку почесто и подолго се движите, толку повеќе ја поттикнувате цикрулацијата на крвта и намалување на килограмите.

 • Оригиналниот  WALKMAXX заоблен ѓон може да ја зголеми активноста на мускулите

  Оригиналниот заоблен ѓон овозможува активација на мускулите на задникот и нозете - и на тој начин ги тонира и зајакнува мускулите на листовите, бутовите, задникот и стомакот.

 • Ќе се чувствувате дека чекорите боси

  Што може да биде поприродно? Дизајнирани да го подобрат начинот на кој чекорите, флексибилниот ѓон на Вокмакс симулира пешачење на мек песок со природно виткање на стапалото, а вие ќе имате чувство дека чекорите боси.

 • Останете активни подолго време со лесни чекори

  Тие се многу лесни па затоа ќе може подолго време да останете активни.

 • Одлична отпорност на вода со кои вашите стапала ќе бидат суви.

  Ѓонот кој е отпорен на вода е направен од термопластична гума и издржува многи ниски температури и е исто така отпорен на абразија.

Соодветни за:

Walkmaxx Fit Outdoor обувките за жени со заоблениот ѓон ќе ве импресионираат и ќе ги олеснат вашите секојдневни активности. Тие имаат модерен изглед заедно со другите модели од Fit линијата на Walkmaxx.

Обувките се соодветни за:

 • сите кои сакаат да уживаат во долги прошетки и активен начин на живот со подобрена поддршка и удобност
 • жени кои сакаат модерен и стилкси изглед
 • сите кои сакаат да имаат здрави и суви стапала, со кои ќе имаат чувство дека чекорат боси.
Технички карактеристики
Вокмакс линија Fit
Достапни бои беж/кафеава
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон Други материјали
Материјал: Влошка Текстил
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) Текстил

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка