Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Walkmaxx Fit Outdoor Машки чизми

Fit Outdoor Boots Машки чизми Walkmaxx
Photos
 • Видеа
 • Слики
Fit Outdoor Boots Машки чизми Walkmaxx Fit Outdoor Boots Машки чизми Walkmaxx Fit Outdoor Boots Машки чизми Walkmaxx Fit Outdoor Boots Машки чизми Walkmaxx
- 35%
Walkmaxx Fit Outdoor Машки чизми

SKU: 99-1000068839

Walkmaxx Fit Outdoor Boots се совршени чизми за сите оние кои сакаат да поминат време на отворено и за оние кои сакаат да бидат поактивни, бидејќи чизмите се идеални за пешачење.Тие нудат удобност и поддршка кои ви се потребни за активен ден во природа.

Специјална понуда со 1.500 ден. ПОПУСТ!
Табела на големини

* Задолжителни полиња

Редовна цена: 4.290,00 ден.


Специјална цена: 2.790,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-554
Детали за производот

Поминете повеќе време надвор и останете активни

Walkmaxx Fit Outdoor Boots се совршени чизми за сите оние кои сакаат да поминат време на отворено и за оние кои сакаат да бидат поактивни, бидејќи чизмите се идеални за пешачење.Тие нудат удобност и поддршка кои ви се потребни за активен ден во природа.

 • Уживајте во придобивките од заоблениот ѓон.
 • Слојот кој е отпорен на вода ќе ги држи вашите стапала суви.
 • Дополнителна абсорпција на шок, со која ќе уживате во надградено чувствто на удобност.
 • Повисок дел кај зглобовите за дополнителна поддршка и стабилност.

Намален притисок во зглобовите за поздрави стапала

Вокмакс обувките го намалуваат притисокот на стапалата. Рамномерно ја распределуваат телесната тежина, го намалуваат целосниот притисок и вие имате чувство дека чекорите боси.

Бидејќи деловите од стапалата кои чувствуваат најмногу притисок се поврзани со различни проблеми, Вокмакс ќе го намалат притисокот, а тоа е најважно за да имате здрави стапала.

Вокмакс обувките се функционални и за разлика од другите чевли тие ги активираат мускулите и вие вежбате додека ги носите. Тие исто така ја подобруваат циркулацијата на крвта.

Голем притисок

Класичен ѓон

Мал притисок

Walkmaxx заоблен ѓон

Како функционира заоблениот ѓон

Заоблениот ѓон на Фит патиките рамномерно ја распределува тежината на вашето тело и го намалува притисокот во колената, петите и долниот дел од грбот и на тој начин ве ослободува од болките, а вие ќе чекорите правилно. Го поддржува правилното виткање на стапалото, спречува појава на деформитети и вие имате чувство дека чекорите боси.

 • 1 Ја намалува болката во половината
 • 2 Ги тонира мускулите
 • 3 Го намалува притисокот во колената
 • 4 Ги намалува болките во нозете
 • 5 Ја спречува појавата на потечени стапала.
1 2 3 4 5

Удобноста на Вокмакс обувките

Walkmaxx Fit Outdoor Boots за жени се удобни, па затоа ќе се чувствувате дека одите боси на мека подлога како трева или песок.

Горниот дел има лесна мрежа која овозможува циркулација на воздух и на вашите стапала секогаш ќе им биде свежо и пријатно.

Почувствувајте ја разликата, видете ги резултатите!

Главни придобивки на Вокмакс

 • Рамномерно распределената телесна тежина ќе ја подобри поставеноста на телото и ќе го намали притисокот во зглобовите.

  Природниот начин на чекорење обезбедува рамномерна распределеност на телесната тежина со секој чекор - нема притисок во грбот и зглобовите и со тоа се спречува секоја болка што може да се појави како резултат на пешачење.

  Дополнително правилната флексија на стаплото значи дека колку почесто и подолго се движите, толку повеќе ја поттикнувате цикрулацијата на крвта и намалување на килограмите. Заоблениот ѓон на Вокмакс ја зголемува активноста на мускулите.

 • Оригиналниот WALKMAXX заоблен ѓон може да ја зголеми активноста на мускулите

  Оригиналниот заоблен ѓон овозможува активација на мускулите на задникот и нозете - и на тој начин ги тонира и зајакнува мускулите на листовите, бутовите, задникот и стомакот.

 • Ќе се чувствувате дека чекорите боси

  Што може да биде поприродно? Дизајнирани да го подобрат начинот на кој чекорите, флексибилниот ѓон на Вокмакс симулира пешачење на мек песок со природно виткање на стапалото, а вие ќе имате чувство дека чекорите боси.

 • Останете активни подолго време со лесни чекори

  Тие се многу лесни па затоа ќе може подолго време да останете активни.

 • Одлична отпорност на вода со кои вашите стапала ќе бидат суви.

  Ѓонот кој е отпорен на вода е направен од термопластична гума и издржува многи ниски температури и е исто така отпорен на абразија.

Соодветни за:

Walkmaxx Fit Outdoor чизмите се одличен начин за бидете поактивни, а истовремено да чекорите безбедно и стабилно. Нивниот атрактивен дизај е дизајниран заедно со другите обувки од колекцијата на Fit линијата.

Овие чизми се соодветни за:

 • сите кои сакаат патики за пешачење кои нудат удобност и кои ќе ги заштитат нивните зглобови и стапала.
 • лица кои сакаат стабилни и удобни обувки
 • сите кои сакаат функционални патики за пешачење кои изгледаат стилски и модерно.
Технички карактеристики
Вокмакс линија Fit
Достапни бои сина/сива
Достапни големини 36-46
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон Други материјали, Текстил
Материјал: Влошка Други материјали, Текстил
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) Текстил

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка