Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Walkmaxx Comfort Sporty 2.0 Балетанки

Photo
Video
-64%

Walkmaxx Comfort Sporty Балетанките имаат еднобоен дизајн кој го искажува вашиот карактер. Влошката со мемори пена ви нуди удобност дури и во денови кога поминувате часови на нозе. Заоблениот ѓон ќе го спречи чувството на изморени нозе, како и отоците по активниот ден.

Walkmaxx Comfort Sporty 2.0 Балетанки

Редовна цена: 2.990,00 ден.


Специјална цена: 1.090,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-554
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Walkmaxx Comfort Sporty Балетанките имаат еднобоен дизајн кој го искажува вашиот карактер. Влошката со мемори пена ви нуди удобност дури и во денови кога поминувате часови на нозе. Заоблениот ѓон ќе го спречи чувството на изморени нозе, како и отоците по активниот ден.

Дознајте повеќе
Детали за производот
 

Величина

Должина на стапало

(см)

Comfort Sporty Ballerinas 2.0 36 24,1
37 24,7
38 25,4
39 26,1
40 26,7
41 27,4
42 28,1
 

Уживајте во удобноста при пешачењето

Walkmaxx Comfort Sporty Балетанките имаат еднобоен дизајн кој го искажува вашиот карактер. Влошката со мемори пена ви нуди удобност дури и во денови кога поминувате часови на нозе. Заоблениот ѓон ќе го спречи чувството на изморени нозе, како и отоците по активниот ден.

 • Мемори пената ви нуди дополнителна удобност.
 • Заоблениот ѓон го намалува чувството на изморени нозе.
 • Модерен изглед во комбинација со удобност.

Walkmaxx Comfort Sporty балетанките се одличен избор за прошетки, пазарење, чекорење на трева или пак на асвалт.

Идеални за оние кои:

 • поминуваат долго време на нозе
 • сакаат да изгледаат убаво, а истовремено да се чувствуваат удобно
 • сакаат да ги спречат евентуалните проблеми со стапалата

Придобивки од walkmaxx обувките:

 • Рамномерно распределување на телесната тежина.

 • Заоблен ѓон.

 • Чувство како да одите боси.

 • Лесни.

 • Влошка од мемори пена.

 • Одговараат на вашето стапало

  Дизајнирани за идеално да се вклопат на вашето стапало.

 
Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои fuchsia, сива, сина, црна
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон термопластична гума
Материјал: Влошка мемори пена, полиуретан (ПУ), текстилна мрежа
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) еластин, полиуретан (ПУ), Текстил

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star