Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Wonder sonic Апарат за ултрасонично чистење и тонирање на лицето

Wonder sonic Апарат за ултрасонично чистење и тонирање на лицето
Photos
 • Видеа
 • Слики
Wonder sonic Апарат за ултрасонично чистење и тонирање на лицето Wonder sonic Апарат за ултрасонично чистење и тонирање на лицето Wonder sonic Апарат за ултрасонично чистење и тонирање на лицето Wonder sonic Апарат за ултрасонично чистење и тонирање на лицето Wonder sonic Апарат за ултрасонично чистење и тонирање на лицето Wonder sonic Апарат за ултрасонично чистење и тонирање на лицето Wonder sonic Апарат за ултрасонично чистење и тонирање на лицето Wonder sonic Апарат за ултрасонично чистење и тонирање на лицето Wonder sonic Апарат за ултрасонично чистење и тонирање на лицето Wonder sonic Апарат за ултрасонично чистење и тонирање на лицето
Wonder sonic Апарат за ултрасонично чистење и тонирање на лицето

ID: 105893252| SKU: 1000087921

Дали сакате да им ставите крај на скапите тремани за лице и на болката која ја чувствувате кога го чистите лицето? Ви го претставуваме револуционерниот начин на длабинско чистење на порите кое е 100% безболен и не користи никакви хемикалии!  Wonder Sonic апаратот за длабинско чистење на порите работи на ултрасонични бранови и вода и навлегува длабоко во кожата, ја разложува нечистотијата во порите и потоа нежно ја отстранува пред да ја тонира кожата. Резултатот е мазна, мека, свежа кожа со помали пори и визуелно помлад изглед.

Залиха: 19
2.990,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-554
Детали за производот

Ослободете се од црнките и нечистотијата во порите со помош на модерната ултрасонична технологија!

Дaли вашата кожа е покриена со црнки и белки кои е невозможно да ги отстраните во вашиот дом? Дали користите разни  маски, креми и пилинзи за да ги отстраните тие непосакувани точки на лицето? Ние го имаме совршеното решение за вас!

Ви го претставуваме револуционерниот метод за длабинско чистење на порите кое користи специјален метод за отстранување на најтврдоглавите црнки од кои до сега не можевте да се ослободите.

Третманот за ултрасонично чистење е:

 • 100% безболе
 • не остава лузни
 • пенетрира длабоко во кожата
 • работи на вода, без дополнителни хемикалии

Претходно на скапи козметички третмани - сега во вашиот дом

До сега ултрасоничните методи за чистење на кожата без достапни само во козметичките салони бидејќи апаратите за ултрасонично чистење се најчесто големи и многу

Сега експертите создадоа мал апарат кој е наменет за домашна употреба, а кој е истовремено моќен и ефективен - неверојатниот Wonder Sonic кој e:

Одлично решение за мажи кои имаат масна кожа.

Совршен за третирање на комбинирана кожа, посебно во Т-зоната.

 • 100% безбеден и нежен за вашата кожа
 • 100% без хемикалии, пилинзи и стискање на лицето
 • работи само со вода и ултрасонични бранови
 • нежно ја отстранува нечистотијата, вишокот масти и мртви клетки кои ги затнуваат порите
 • не ја иритира кожата
 • ги затвора порите и вашата кожа ќе биде сјајна и мазна
 • ги измазнува брчките
 • ја затегнува кожата и таа ќе изгледа помладо
 • се препорачува за мажи и жени!

Само 3 Чекори за Неверојатна кожа

 • 1. Чекор:

  Испрскајте го лицето со вода.

  Wonder Sonic веднаш ќе ја претвори водата во капки кои ќе ја отстранат нечистотијата од вашето лице. За време на целиот процес на чистење водата останува ладна!

 • 2. Чекор:

  Вклучете ја функцијата за чистење и полека лизгајте го апликаторот низ кожата.

  Ставете го апликаторот на кожата и нежно лизгајте го по лицето. Wonder Sonic ќе пенетрира длабоко во порите, ќе ги разложи белките и црнките и ќе ја извлече цела нечистотија која е навлезена длабоко во порите.

 • 3. Чекор:

  Вклучете ја функцијата за тонирање и повторно лизгајте го апликаторот низ кожата.

  Функцијата за тонирање работи со подлабоки ултрасонични бранови и навлегува длабоко во мускулното ткиво и ја намалува појавата на брчки, а кожата ќе исгледа помладо и посвежо.

Едно независно истражување потврди:

Wonder Sonic ги намалува порите, ја измазнува текстурата на кожата и не остава бактерии на неа. Лицето нема да биде масно, туку ќе биде мазно и затегнато, а брчките помалку видливи.

До 95% од учесниците потврдија дека забележале позитивни резултати на нивната кожа.

Резултат 1: Визуелно поубава, почиста и помазна кожа со помали пори!

Веднаш по чистењето на кожата вие ќе забележите дека таа е посвежа, помлада и помазна. Порите ќе бидат чисти, затворени и помали.

Вашата кожа ќе изгледа како штотуку да сте излегле од салон за убавина - но без болно стискање и игли.

Потесни пори, точките се исчезнати

Резултат 2: Визуелно постегната кожа со измазнети брчки

Длабоките ултрасонични бранови ги стимулираат слоевите на мускули на лицето, помагаат при зацврстување и тонирање на кожата.

Резултатот е помлад изглед и измазнети брчки.

Брчки кои се помалку изразени.

Прецизна апликација која ги чисти и местата кои се тешко достапни

Wonder Sonic има прецизен апликатор со кој ќе може да ги исчистите и местата на лицето кои се тешко достапни. Рачното чистење на тие делови е многу болно и тешко, но со ултрасоничните бранови многу лесно ќе се ослободите од најтврдоглавата нечистотија од порите.

 • Околу устата.

 • На страничните делови од носот.

 • На врвот на носот.

 • Делот околу очите.

Тајната е во ултрасоничните бранови кои ги отвараат порите и ги чистат насобраните масни наслаги и нечистотијата

Ултрасоничните бранови не ги користат само докторите - сега може да ги користите и за практични козметички цели.

Wonder Sonic емитува моќни бранови кои во комбинација со вода, пенетрираат длабоко во кожата и ја разложуваат нечистотијата која ги затнува порите, а истовремено ги отстранува мртвите клетки и другата нечистотија која предизвикува појава на црнки и белки (затворени и отворени комедони).

Ситните капки кои овозможуваат прашината да излезе од порите и го исчистат вашето лице.

Wonder Sonic апликаторот пулсира  30,000 пати во минута, а тоа е совршено за разложување на прашината која секојдневно се  акумулира длабоко во порите.

На апликаторот може да ја видите целата нечистотија која излегува од вашите пори.

Пулсира 30,000 пати во минута.

 • Пори полни со нечистотија.

 • Апликаторот ја разложува нечистотијата.

 • Водата ја вади нечистотијата од порите.

 • Порите се чисти и мали.

Практичен и ефективен – по цена од само 1 третман во козметички салон!

 • 2 функции: чистење и тонирање на кожата
 • компактен, моќен, пренослив
 • ергономски дизајн кој овозможува пристап и до местата кои се тешко достапни
 • моќна батерија која се полни со помош на УСБ
 • лесно се чисти со алкохол
Ќе го добиете Wonder Sonic по неверојатна цена од само 1 козметички третман. Длабински ќе ја исчитите кожата во вашиот дом. 

2 функции

 1. чистење
 2. тонирање

Во комплетот добивате:

 • Wonder Sonic
 • заштитен капак за апликаторот
 • УСБ кабел
 • спреј за вода
 • упатство за употреба

Технички карактеристики

 • батерија која се полни
 • УСБ кабел за полнење
 • едно чистење на лицето трае 5 минути, со 1 полнење може да направите  5 чистења
 • едно тонирање на кожата на лицето трае 5 минути, со 1 може да направите 30 тонирања на лицето.
 • време на полнење на батеријата :120 минути
 • ергономски дизајн 
 • лесен и компактен,
 • пренослив
 • модрен , атрактивен дизајн

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка