Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Wellneo Salt Inhaler 2 in 1 Инхалатор за солена терапија

Salt Inhaler 2 in 1 Инхалатор за солена терапија Wellneo
Photos
 • Видеа
 • Слики
Salt Inhaler 2 in 1 Инхалатор за солена терапија Wellneo Salt Inhaler 2 in 1 Инхалатор за солена терапија Wellneo Salt Inhaler 2 in 1 Инхалатор за солена терапија Wellneo
Wellneo Salt Inhaler 2 in 1 Инхалатор за солена терапија

ID: 105899713 | SKU: 1000081107

Природните третмани со соли ефективно помагаат при ублажување на симптомите од: астма, хронична опструктивна пулмонална болест, бронхитис, синуси, настинка, алергии на дишните патишта. Тој е клинички тестиран, без хемикалии, неинванзивен - регистриран како медининско помагало во Европската Унија.

1.590,00 ден.
990,00 ден. Клуб 5*
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-554
Детали за производот

Природен начин за ослободување од проблемите со дишењето

Дали имате проблеми со дишењето? Дали често имате проблеми со бронхитисот, синусите или со настинките? Дали сте пробале различни комплицирани или пак скапи третмани кои едноставно не успеваат?

Доколку вие или вашите блиски сте имале некој од овие проблеми, најверојатно ќе бидете пресреќни кога ќе го откриете овој природен начин за ослободување од проблемите со дишењето. Ефикасен и евтин третман кој ќе може да го направите во вашиот дом.

Ефикасна Солена терапија - само неколку минути дневно

Wellneo Salt Inhaler 2 in 1 - инхалаторот за солена терапија е многу евтин и природен третман. Ќе им помогне на сите оние кои имаат проблеми со дишењето и луѓе кои сакаат да ги спречат инфекциите на дишните патишта кои се многу чести во зимскиот период.

Основата на овој третман е дишење солен воздух. Вие нема да трошите пари и време за да одите во солени соби, туку ќе го направите третманот во домашни услови и за тоа потребни ви се само 15 минути дневно.

Клинички тестиран, без хемикалии, неинванзивен - регистриран како медицинско помагало во Европската Унија

Wellneo Salt Inhaler 2 in 1 - инхалаторот за солена терапија е клинички тестиран, без хемикалии, неинванзивен - регистриран како медининско помагало во Европската Унија и ги облажува симптомите на:

 • Астма
 • Хронични опструкции
 • Бронхитис
 • Синуси
 • Настинки
 • Алергии на респираторните патишта

Можност за инхалација преку нос и преку уста

Инхалаторот е специјално дизајниран и делува на долните и горните дишни патишта, на тој начин што вие ќе можете да правите инхалација преку нос и преку уста.

Инхалацијата преку уста ги прочистува белите дробови и долните дишни патишта, додека инхалацијата преку нос ја чисти носната празнина и горните дишни патиша.

Има одличен квалитет и е многу функционален

Во споредба со останатите инхалатори Wellneo Salt Inhaler 2 in 1- инхалаторот за солена терапија е:

 • поекономски
 • мал и лесен
 • може да се користи за инхалација преку нос и преку уста
 • комбинирано ги третира долните и горните дишни патишта
 • 100% природен
 • За горните и долните дишни патишта

 • Мал и лесен

Солта од рудникот Праид во Трансилванија има антисептички својства

Содржи необработени камени солени кристали од познатиот рудник Праид во Трансилванија. Солените кристали во инхалаторот се целосно природни и за нивното производство не се користени никакви хемикалии.

Многу е важно тоа што, солта во инхалаторот помага при детоксикација и има антисептични својства. Ги убива бактериите и ги отстранува нечистотиите од дишните патишта и го обновува целото тело така што ја подобрува работата на белите дробови.

Солта ја стумулира секрецијата, ги ублажува воспаленијата и ја намалува иритацијата

Главниот ефект кој солта го има во бронхијалниот систем е да ја стимулира секрецијата, а истовремено да го намали и отстрани лачењето на вискозниот секрет.

Солта исто така ги ублажува воспаленијата и ги намалува иритациите кои предизвикуваат кашлање, а ја намалува кашлицата која ги чисти дишните патишта.

Го ублажува, смирува и регенерира целиот респираторен систем

Wellneo Salt 2 In 1- инхалаторот за солена терапија ги ублажува алергиите и на тој начин го:

 • ублажува,
 • смирува и регенерира целиот респираторен систем.

Wellneo Salt Inhaler 2 in 1- инхалаторот за солена терапија е соодветен за:

 • Секој кој има проблеми со астма или други проблеми со дишењето.
 • Секој кој има проблеми со бронхитис, синуси или настинки.
 • Секој кој сака да ги намали и/или да ги спречи можните алергии на дишните патишта.
 • Оние кои сакаат да се заштитат од можните инфекции на дишните патишта.

Во комплетот добивате:

 • 1x оригинален инхалатор
 • 1x заштитно капач
 • 1x адаптер за инхалација на нос

Технички карактеристики:

 • материјал: био-компатибилен, пластика
 • содржина:16 (+/- 1) гр. природни, необработени кристали од камена сол од познатиот рудник Праид во Трансилванија.
 • хемиски состојки: содиум хлорид, магнезиум, калциум и други минерали во нивната природна форма
 • интеракција: овој производ може да се користи заедно со друга медицинска терапија
 • несакани дејства: не се познати
 • може да го користат возрасни и деца над 5 години
 • големина на производот: 9,7 x 3,5 x 1,1 см
 • тежина: 0,038 кг.

2во1:

 • инхалација на уста (долни дишни патишта)
 • инхалација на нос (горни дишни патишта)

Времетраење на третманот: користете го 21 ден; повторете доколку е потребно.

Wellneo Salt Inhaler 2in1 - инхалаторот за солена терапија може да се користи без рецепт.

Предупредување:

 • Не дозволувајте во инхалаторот да навлезе плунка или друга течност.
 • Чувајте го инхалаторот на суво место, на собна температура.
 • Не го тресете и не дозволувајте инхалаторот да ви падне, бидејќи може да дојде до кршење на солените кристали. Многу е важно кристалите да останат во инхалаторот за да не дојде до иритација на носните патишта.
 • Не се препорачува повеќе лица да користат еден инхалатор.
 • Не го користете инхалаторот ако имате сериозни белодробни заболувања.

Oградување од одговорност:

Овој производ не е наменет за да ги замени конвенционалните лекарства или да третира, лекува или спречи некоја болест. Пред употреба се препорачува да се консултирате со доктор.

Рецензии од купувачи 1 рецензии

1 производ(и)

5

1 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка

Review by Mr

07.10.2016

Koga ke imate
Koga ke imame i na Albanski jazik za na vasa webstrana za podobro i nie da gi razbirame detalite sto nudi nekoj proizvod.sa da bide po lesno i za nas.

1 производ(и)