Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Copper X Еластичен стегач за рака

Copper X Еластичен стегач за рака
Photos
 • Видеа
 • Слики
Copper X Еластичен стегач за рака Copper X Еластичен стегач за рака Copper X Еластичен стегач за рака
-38%
Copper X Еластичен стегач за рака

SKU: 99-1000047354

Револуционерниот стегач за затегнување на раката нуди подобра компресија за побрзи и поефективни резултати при третирање на повреди, ја поттикнува циркулацијата на крвта, ги намалува болките и ги опушта вкочанетите мускули.  Лесна, мека, нелизгачка и проветрена ткаенина за поголема удобност. Ја спречува појавата на непријатни миризби.

Copper X Еластичен стегач за рака

* Задолжителни полиња

Редовна цена: 790,00 ден.


Специјална цена: 490,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-554
Детали за производот

Повторно почнете активно да вежбате

Ако не сте биле активни поради болките во рацете или ви е страв дека може да се повредите, сега е вистинското време да започнете повторно да вежбате. Ви го претставуваме новиот револуционерен Copper X -еластичен стегач за рака за подобра компресија, одлична удобност и побрзо ослободување од болките.

Дизајниран за да ви даде одлична поддршка

Иновативниот Copper X - еластичниот стегач за компресија е специјално дизајниран за да им помогне на лица кои имаат:

 • Вкочанети мускули.
 • Болки во зглобовите.
 • Постојани болки кои не исчезнуваат во текот на денот

Тајната на Copper X е во вкрстената технологија која ќе ви даде одлична поддршка и компресија, а вие истовремено ќе можете слободно да се движите. Вкрстената технологија значи подобра компресија - а тоа дава поголема стабилност и подобри резултати.

Побрзо и полесно закрепнување

Третманот со компресија долго време се користи за поддршка на мускулите и поттикнување на циркулацијата. Кога се применува веднаш после некоја повреда, тогаш телото полесно закрепнува, бидејќи има поголема поддршка и подобрена циркулација.

Зголемена циркулација за побрза рехабилитација

Со Copper X - стегачот за рака вие ќе ја поттикнете циркулацијата, која ќе ги ублажи воспаленијата и ќе стимулира побрза рехабилитација, а истовремено ќе ја намали вкочанетоста и болките во мускулите.

Анти-бактериски карактеристики кои ја спречуваат појавата на непријатни миризби

Бакарот има многу здравствени придобивки и не ја иритира чувствителната кожа. Copper X - еластичниот стегач ги спојува здравствените придобивки од терапијата со компресија со карактеристиките на бакарот и за зголемува заштитата од бактерии, непријатни миризби и уништување на производот.

Удобен и дискретен, не се забележува под облеката

Вие може секојдневно да го носите Copper X - еластичниот стегач. Направен од мека и лесна ткаенина која е толку удобна што вие ќе може секаде да го носите. Има одлична проветреност и ќе се чувствувате пријатно. Дискретен дизајн кој не се забележува под облеката.

Терапија со компресија за побрзо и поефективно закрепнување

Терапијата со компресија е третман за третирање на мускулите и меките ткива, кој секој може да си го дозволи. Терапијата со компресија најчесто се препорачува за третирање на проширени вени, згрутчување на крвта, тромбоза и низок крвен притисок. Повеќе истражувања покажуваат дека спортистите можат да трчаат подолго со помалку болки и побрз процес на закрепнување доколку носат облека за компресија.

Ткаенина споена со природните карактеристики на бакарот

Бакарот има многу здравствени придобивки и не ја иритира чувствителната кожа. Copper X - еластичниот стегач ги спојува здравствените придобивки од терапијата со компресија со карактеристиките на бакарот и ја зголемува заштитата од бактерии, непријатни миризби и со спречува уништувањето на производот.

Им помага на луѓето кои страдаат од :

 • Болки , вкочанети мускули
 • Болки во зглобовите
 • Боцкања кои ги чувствувате

Производот е одличен за:

 • За рекреативни и професионални спортисти
 • сите кои страдаат од болки во грбот,
 • За оние кои цел ден стојат на нозе
 • За лица кои постојано подигнуваат тешки предмети – како градинарство, реновирање на апартмани итн.
Технички карактеристики
Достапни големини S - XL
Материјал еластин, полиестер

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка