Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Gymbit Speed Abs Фитнес реквизит

Дали сакате да ги добиете стомачните мускули кои одамна ги посакувате? Уморни сте од правење болни вежби за стомачни мускули со кои го повредувате грбот и не успевате да ги постигнете посакуваните резултати. Со Gymbit Speed Abs вашиот под ќе се трансформира во совршен простор за вежбање и ќе ви помогне да станете посилни и да ги добиете стомачните мускули кои одамна ги посакувате. Специјално дизајнираното тркало ќе ве предизвика и ќе ви помогне да постигнете неверојатни резултати за многу кратко време!

Gymbit Speed Abs Фитнес реквизит
2.490,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-554
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Дали сакате да ги добиете стомачните мускули кои одамна ги посакувате? Уморни сте од правење болни вежби за стомачни мускули со кои го повредувате грбот и не успевате да ги постигнете посакуваните резултати. Со Gymbit Speed Abs вашиот под ќе се трансформира во совршен простор за вежбање и ќе ви помогне да станете посилни и да ги добиете стомачните мускули кои одамна ги посакувате. Специјално дизајнираното тркало ќе ве предизвика и ќе ви помогне да постигнете неверојатни резултати за многу кратко време!

Дознајте повеќе
Детали за производот

Добијте ги стомачните мускули кои одамна ги посакувате со само неколку минути дневно

Сакате да постигнете резултати за многу кратко време? Сега навистина можете! Gymbit Speed Abs е брз начин да го трансформирате вашиот дом во удобно место за вежбање и да добиете силни, цврсти стомачни мусклули кои сигурно ќе ги импресионираат другите. Со само неколку минути дневно може да добиете цврсти и стабилни стомачни мускули, да ги зајакнете мускулите на рамената, градите и рацете и да имате ефективна вежба за само неколку минути.

Екстремна вежба за горниот дел од телото

Создадено за движење во повеќе насоки со кои ќе зајакнете различни групи на мускули во однос  на тоа дали се движите напред, назад или пак дијагонално за да имате одлична вежба за стомачните, како и мускулите во горниот дел на телото.

Со Gymbit Speed Abs ќе ги зајакнете и обликувате:

 • Стомачните мускули
 • Градите
 • Рацете
 • Страничните стомачни мускули
 • Рамената
 • Грбот

Специјално дизајнирано тркало кое ви помага при движењата

Зошто овој начин на вежбање функционира толку добро? Затоа што ние го надградивме тркалото и го направивме подобро!

Gymbit Speed Abs има специјално дизајнирано тркало кое користи специјална технологија за ви обезбеди поголем отпор со секое истегнување на телото и туркање на тркалото. Како што се враќате назад, тркалото ќе ве води и ќе ви помогне со контролирано движење да го заштитите грбот од повреди, а сепак да ги зацврстите стомачните мускули.

Отпор кога одите напред

Помош кога се враќате назад

Добијте го максимумот од секое повторување и затегнете ги стомачните мускули како никогаш досега, GymBit Speed Abs ќе ви овозможи да ги направите сите потребни вежби за да ги зацврс

 • стомачните мускули
 • трупот
 • рамената
 • бицепсите
 • трицепсите

Ви овозможува да се движите во повеќе насоки за максимално тонирање на мускулите

Gymbit Speed Abs ќе ви помогне да ги добиете стомачните мускули кои одамна ги посакувате, а со помош на неговото големо тркало од  висококвалитетна гума ќе можете да го користите на подови и килими и прецизно да го движите во сите насоки.

Ова значи дека може да правите различни вежби, да зајакнувате различни мускули со едноставно движење на тркалото во три насоки: напред, назад и дијагонално.  Gymbit Speed abs е замена за најмалку 4 фитнес машини!

За уште побрзи резултати Gymbit Speed Abs има ергономски рачки кои ќе ја зголемат удобноста и со кои ќе можете полесно и побезбедно да вежбате.

Одличен избор за мажи и жени од сите возрасти

Gymbit Speed Abs е направен со специјална технологија која му овозможува на вашето тело да ги прави вежбите на контролиран, но сепак безбеден и флексибилен начин - ова значи дека оваа  вежба ќе ги предизвика жените, па дури и мажите кои веќе имаат мускули.

Gymbit Speed Abs ќе работи заедно со вас, ќе се прилагоди на вашите потреби, цели, сила и енергија - затоа овој производ е безбеден за мажи и жени од сите возрасти и за лица кои имаат помала или поголема физичка активност.

Главните карактеристики и придобивки:

 • Долготрајност

  Gymbit Speed Abs е цврст и долготраен производ

 • Широко тркало кое не се лизга

  Ви нуди стабилност додека вежбате и цврста, стабилна површина која нема да се лизга.

 • Рачки кои може да се извадат

  Лесно ослободување со едно копче за да можете едноставно да ја складирате.

 • Ергономски рачки

  SСпецијално дизајнираните гумени рачки ќе ви помогнат да го намалите заморот во рацете додека вежбате, така што ќе го држи вашиот зафат во природна положба: ќе ве заштити од лизгање, ќе ја зголеми стабилноста, удобноста и контролата.

 • Внатрешен систем за поддршка

  Зголемен отпор со секое туркање на тркалото - тоа ви помага полесно да се движите и да се вратите со контролирано движење.

 • Водич за вежбање

  Со Gymbit Speeds Abs добивате и водич за вежбање, кој ќе ви помогне да ги постигнете посакуваните резултати за многу кратко време.

Зајакнете ги мускулите

Gymbit Speed Abs е едноставен реквизит кој е лесен за употреба и ќе ви помогне да ги добиете стомачните мускули кои одамна ги посакувате. Само ставете го на подот, фатете ги рачките и почнете да го туркате тркалото напред и назад, како и дијаголанло. Ова едноставно - но не и лесно движење- ќе ги зајакне и тонира мускулите во горниот, долниот, страничниот дел на стомакот како и целиот труп.

Што го прави ова тркало посебно?

 • 1

  Широко тркало кое не се лизга

  Не се лизга - стабилно движење во секоја насока

 • 2

  Ергономски рачки

  Максимална удобност и контрола, со намален замор на рацете

 • 3

  Цврста конструкција

  Напревен за да трае! Тоа значи дека може постојано да го користите.

 • 4

  Голем отпор

  Отпор кога одите напред -  помош кога се враќате!

1 2 3 4

Совети за вежбање

 • Квалитетот е поважен од квантитетот

  Соодветната форма е најважна за добри резултати. Останете сконцентрирани. Стегнете ги стомачните мускули.

 • Дознајте кои се вашите граници

  Со GymBit™ Speed Abs™ ќе имате напорна вежба, а тоа ќе го забележите првиот пат кога ќе ја пробате. Не е необично да ве болат мускулите по завршувањето на првата вежба. Ова е тешка вежба и ќе ви треба време.

 • Почнете полека

  Ова не е трка, многу е важно полека и контролирано да ги правите движењата. Одберете го вашето темпо. Доколку се движите побавно, многу полесно ќе ја одржувате вистинската форма и ќе постигнете резултати.

Технички карактеристики

 • Содржи:

  цврста конструкција, широко тркало кое не се лизга, ергономски рачки кои може да се извадат.

 • Одржување:

  GymBit™ Speed Abs™ е компактен реквизит, не зафаќа многу простор и бара минимален напор за одржување. После секоја употреба пребришете го со влажна крпа. Отстранете ги рачките и складирајте го.

 • Во комплетот добивате и план за исхрана како и водич за вежбање

Технички карактеристики
Материјал PP, TPR, АБС, гума, не‘рѓосувачки челик
Тежина 1,5 кг

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Quality