Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Adidas Тегови за зглоб/глужд

Тегови за зглоб/глужд Adidas
Photos
 • Видеа
 • Слики
Тегови за зглоб/глужд Adidas Тегови за зглоб/глужд Adidas
Adidas Тегови за зглоб/глужд

ID: 103393795 | SKU: 1000062822

Сетот вклучува два тега од по 1кг. Можете да ги носите и на зглобовите на рацете и на глуждовите на нозете. Безбедносниот механизам обезбедува теговите да бидат прицврстени на едно место. Лепенката чија должина се прилагодува ви овозможува едноставно прицврстување и вадење. Ткаенината е мека, што ви дава поголема удобност при употребата.  

Залиха: 1
1.790,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-554
Детали за производот

Адидас теговите се меки и удобни за употреба, што не може да се каже и за останатите фитнес реквизити

Дизајнирани за зголемување на силата, можете да ги носите околу зглобовите и да додадете 2кг тежина.

 • Кога се носат на зглобовите, овие релативно лесни тегови се наоѓаат подалеку од центарот на гравитација, создавајќи повисоко ниво на отпор кое ефикасно му овозможува на вашето тело да ги зајакнува мускулите додека вежбате или ја вршите секојдневната рутина.
 • Теговите го зголемуваат отпорот па вашето тело вложува поголема енергија при вежбањето. 
 • Должината на лепенката се прилагодува.
 • Изработен е од мека ткаенина.
 • 2 x 1 кг. тегови
 • Ја зголемува активноста на мускулите
 • Меки и удобни со безбедносен механизам за заклучување
 • Лесни за прицврстување и вадење, благодарение на прилагодливата лепенка
Технички карактеристики
Димензија 18,2 x 11 x 7,9 см
Материјал PU, најлон, неопрен
Тежина 2,1 кг

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка